Не сте логнат.

#1 28/01/2011 21:08:09

escada_es
потребител
Регистриран: 28/01/2011
Мнения: 2

Необходима месечна сума за живот в Люксембург

Здравейте! Бихте ли ме ориентирали колко пари ще са ми необходими на месец, за да живея в Люксембург? Какви са цените на квартирите, храната, транспортът? Става дума за двама възрастни без дете. Благодаря!

Изключен

#2 29/01/2011 08:54:15

Тони
администратор
Регистриран: 19/02/2007
Мнения: 886

Отговор: Необходима месечна сума за живот в Люксембург

Здравей!

Твоите въпроси са много общи, с много променливи параметри. Ще се опитам на кратко да ти отговоря.

1. квартира: цените варират според това в кой квартал на Люксембург град се намира квартирата или дали е извън града и на какво разстояние от него.
Аз живея в един от най-скъпите квартали, и плащам по 1100 евро на месец наем за 40 квадрата площ (напълно мебелирано) и гараж.

2. храна: за един човек, минимум около 700 евро на месец (ако се храниш от време на време навън).

3. транспорт: само за градската мрежа, 22,50 евро на месец абонамент или 45 евро на месец абонамент за транспорт из цялата държава (градът е малък, и много бързо се озоваваш извън него).

С една дума, необходими са около 2000 евро на човек на месец, за да живее спокойно и без много лишения.

В горепосочената сума не съм включил: депозита за квартирата, който може да варира от 1-2-3 до 5 или 10 месеца наем; евентуално, разходите за агенция (около 1 наем); и задължителната застраховка за жилището, която е около 200 евро.

Не съм посочил и разходите за кола, които много варират. Аз плащам 1500 евро застраховка за моята на година, пътен данък около 170 евро на година (определя се според мощността на колата) и отделно плащам за консумативи.

Ако имаш други въпроси, питай.
Поздрави,
Тони

Изключен

#3 29/01/2011 19:56:26

escada_es
потребител
Регистриран: 28/01/2011
Мнения: 2

Отговор: Необходима месечна сума за живот в Люксембург

Благодаря, Тони! На първо време и това е достатъчно като инфо, за да си направя сметка. Вярно, че стандартът им е по-висок, но не предполагах, че е чак дотолкова. Благодаря!

Изключен

Board footer

Powered by FluxBB