Не сте логнат.

#1 28/08/2012 17:38:07

slavena___
потребител
Регистриран: 28/08/2012
Мнения: 1

Bulgarski grajdani i pravo za polu4avane na finansova pomosht ot ADEM

Zdraveite ,v Luxembourg sum ot 4 godini s wremenen dogowor koito prikli4i minaliq mesec. Ot bezrabotnata slujba ( ADEM) mi otkazaha parite za koito sum wnasqla osigurowki pod predtekst che kato bulgarka mi e neobhodimo razreshitelno za prebiwawane ( ili autorisation de sejour). Rabotq w durjawen institut i dosega rabotodatelq ne mi e izkarwal nito razreshitelno za rabota nito za prebiwawane, a i nikude ne sa mi gi iskali tezi dokumenti. Nqkoi naqsno li e dali bulgarite mogat da polu4awat wuobshte parite ot bezrabotnite kogato sa rabotili legalno po trudnow dogowor (CDD). Blagodarq wi predwaritelno za pomoshta ili suwetite.Wsqka informaciq shte mi bude ot golqma polza.

Изключен

#2 11/07/2013 09:38:25

zorit
потребител
Регистриран: 08/07/2013
Мнения: 4

Отговор: Bulgarski grajdani i pravo za polu4avane na finansova pomosht ot ADEM

da mojete da polu4avate! Dva pati sam bila bezrabotna i dva pati polu4avah. Triabva da si vzemete ot rabotodatelia edna specialna popalnena forma s ukazani datite na dogovora, zaemana dlajnost i ne pomnia kakvo ima6e o6te. Tia e standartna blanka, ne improvizacii. Osven tova vi triabvat fi6ovete za zaplata ot poslednite 3 meseca i trudovija dogovor. Dokolkoto imam informacija ot 2007 padna razre6itelno za prebivavane, no triabva da ste se registrirala v ob6tinata po mestojiveene inak ste nelegalna malko ili mnogo. Razre6itelno za rabota e neobhodimo vse o6te, osven v niakakvo specialni slu4ai (tova se proveriava v Min. na vatre6nite raboti). Po princip stom ste rbotila v darjaven institut, te triabva da vi dadat i dokumentite za razre6itelno za rabota ili kakvoto sa napravili za da vi nazna4at. Uspeh!

Изключен

Board footer

Powered by FluxBB